Геморой

У нашій культурі тілесний низ і його функції - тема, про яку не прийнято размовляти в пристойному суспільстві. Тому хвороби, що вражають ці частини тіла, викликають страждання не тільки фізичної, а й психологічної властивості. На жаль, одна з таких хвороб - геморой - не така рідкісна, як хотілося б; до неї схильні не менш ніж 10-15% від усього дорослого населення Землі. Найчастіше від геморою страждають люди віком від 30 до 50 років, а чоловіки в чотири рази частіше, ніж жінки. На жаль, далеко не всі хворі, відчуваючи ознаки захворювання, йдуть до лікаря. Багатьом перешкоджає помилковий сором, вони воліють займатися самолікуванням, чим тільки погіршують своє становище. Але ж геморой, як і інші захворювання, найпростіше лікувати на ранніх стадіях.

  

Геморой - патологічна зміна кавернозних вен прямої кишки. Сприяють розвитку геморою важка фізична праця, хронічні запори, вагітність. Механічний застій крові в гемороїдальних венах можуть викликати багато захворювань органів грудної клітки, черевної порожнини і малого таза. При хронічному геморої виникають такі ознаки: біль в задньому проході під час та після дефекації, періодичні кровотечі, так само пов'язане з процесом дефікації і випадання внутрішніх гемороїдальних вузлів. Це часто поєднується з анальною сверблячкою, почуттям печіння або вологості в промежині, підвищеною чутливістю періанальної шкіри. Тривалий період хронічної кровотчі при геморої призводить до анемії. Випадання внутрішніх гемороїдальних вузлів при тривалості перебігу захворювання більше 10 років призводить до недостатності анального жому. У плані обстеження при хронічному геморої проводиться зовнішній огляд, ректальне пальцеве дослідження. Обов'язковою є колоноскопія. Існує консервативна терапія, яка в початкових стадіях захворювання може проводитися все життя. Щадна дієта, відмова від великих доз алкоголю і гострої їжі, водний туалет після дефекації, свічки та мазі. Комплекс цих заходів дає можливість жити без дискомфорту.

 

Хірургічного лікування потребують не більше 30% хворих на хронічний геморой. В нашій клініці з приводу хронічного і гострого геморою виконуються різні методики лікування. Кожен пацієнт індивідуальний, тому і підхід до кожного унікальний, перш ніж почати лікування, ми завжди враховуємо спосіб життя пацієнта і його особливості.